Školsko sportsko društvo
Rukometaši treći!!!!
Autor: Administrator , 15. 4. 2016.

Odličnom igrom naši su rukometaši došli do brončanog odličja!

Polufinale rukometnog prvenstva osnovnih škola grada Zagreba za dječake od 4. do 6. razreda održalo se u subotu, 09.04.2016.

U prvoj polufinalnoj utakmici, s početkom u 08:00 h, snage su odmjerile ekipe OŠ Gustav Krklec i OŠ Malešnica.

Malešnica je otvorila utakmicu prvim pogotkom i usprkos neizmjernom trudu naših igrača uspjela je održati minimalno vodstvo cijelo poluvrijeme, koje je završilo s 5:4 za Malešnicu.

Trud naših rukometaša se isplatio u drugom poluvremenu kada su nakon vodstva Malešnice od 6:4, naši dečki preokrenuli igu u svoju korist i ostvarili niz od čak pet pogodaka, a bez ijednog primljenog. Tri minute prije kraja, rezultat 9:6 za Krklece. Usprkos organiziranoj igri i snažnoj obrani, OŠ Malešnica u posljednjih 10 sekundi uspijeva zabiti izjednačujući pogodak te utakmica završava s 9:9.

Po završetku utakmice pristupilo se izvođenju sedmeraca kako si se odredio prvi finalist.

Svaka ekipa imala je na raspolaganju pet pokušaja za odlazak u finale, dakle pucala je pet sedmeraca. Obe su ekipe bile već vidno iscrpljene od teške i napete utakmice te nisu bile najbolje pri izvođenju samih sedmeraca. Ipak, ekipa Malešnice je ovaj put imala malo više sreće i zabila pogodak više te s konačnim rezultatom 11:10 plasirala u finale.

Naši su dečki nisu ušli u finale, ali su osigurali razigravanje za treće mjesto što je veliki uspjeh i ovim im putem na tomo čestitamo!

Pogledajte sve fotografije!

Nakon obiju polufinalnih utakmica poražene ekipe polufinalista su se sastale kako bi odigrale utakmicu za treće mjesto.

Utakmica za treće mjesto rukometnog prvenstva osnovnih škola grada Zagreba za dječake od 4. do 6. razreda održala se isti dan kada i utakmice polufinala, dakle u subotu 09.04.2016., s početkom u 10:40 h, u sportskoj dvorani OŠ Jelkovec.

Protivnik našoj snažnoj ekipi bila je jako dobra momčad OŠ Mate Lovrak. Našim rukometašima je ekipa Lovraka poznata već od ranije s obzirom da su se upravo s njima borili u posljednjoj utakmici za ulazak u polufinale. U tom su dvoboju naši dečki slavili pa smo se nadali da će i nakon ovog dvoboja moći slaviti!

Iako su obe momčadi nakon izgubljenih polufinalnih utakmica bile dosta emocionalno iscrpljene, utakmica je bila zanimljiva, ali ne i napeta. Naime, naša je ekipa bila toliko nadmoćna na terenu da nam se u niti jednom trenutku ekipa Lovraka nije uspjela približiti! Naši su dečki dobili krila i ponosno branili boje svoje škole! Koliko su se snažno borili i kako su dobro igrali govore i rezultati oba poluvremena! Naime, na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 6:1 za naše igrače, a kraj drugog poluvremena i utakmice obilježio je rezultat 11:5 u korist Krkleca! Ovom pobjedom je naša rukometna ekipa osvojila treće  mjesto na ovom prvenstvu!

Ovim putem čestitamo dečkima na trudu, srčanosti, borbi, zalaganju, treninzima i naporu koji su uložili kako bi ostvarili ovaj rezultat i predstavili svoju školu u najboljem svjetlu! Ponosni smo na vas!

Zahvaljujemo i vjernoj publici- roditeljima, koji su nas pratili u svaku stopu i bili nam velika podrška s tribina! Imali smo definitvno najbolje i najglasnije navijače i jedini transparent na cijelom prvenstvu!

sve fotografije....

Svečana podjela medalja održati će se u srijedu, 20.04.2016., oko 17:00h u SD Dubrava (Gjure Prejca 2, Zagreb) te vas sve pozivamo da nam se prdužite na dodjeli i zaplješćete našim dečkima!