preskoči na sadržaj
LIDRANO - izvješća

Fotografije

Pogledajte fotografije sa smotre LiDraNo 2017.

  :: opširnije :: 


objavio: Administrator   datum: 2. 3. 2017. 09:27

LiDraNo 2017- izvješća Vijest ima dokument u privitku

Izvješća članova Povjerenstava općinske razine Lidrano 2017 nalaze se u privitcima.

  :: opširnije :: 


objavio: Administrator   datum: 25. 1. 2017. 16:47
 


LIDRANO

Poštovani učenici i učitelji,

pozivamo vas da i ove godine pisanom i usmenom riječi promičete njegovanje hrvatskog književnog jezika te sudjelujete u natjecanju literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva koje će se održati u Osnovnoj školi Gustava Krkleca 25. siječnja 2017. godine.

Propozicije natjecanja Smotre LiDraNo 2017. te ostale važne obavijesti nalaze se u privitku na našoj web stranici, a svim natjecateljima želimo puno uspjeha, lijepa iskustva i nova prijateljstva kroz riječi, stihove i glumu.

Marija Luković, ravnateljica


Popis škola sudionica Smotre 2017.

I. OŠ Dugave, Dugave 

OŠ Kajzerica, Kajzerica

OŠ Savski Gaj, Savski Gaj

OŠ braće Radić, Botinec

OŠ Lučko, Lučko

OŠ Stjepana Bencekovića, Horvati

OŠ Brezovica, Brezovica

OŠ Mladost, Utrine

OŠ Trnsko, Trnsko

OŠ Frana Galovića, Dugave

OŠ Odra, Odra

OŠ Većeslava Holjevca, Siget

OŠ Ive Andrića, Sopot

OŠ Otok, Sloboština

OŠ Gustava Krkleca, Travno

Članovi prosudbenog povjerenstva:

Prosudbeno povjerenstvo za literarni izraz:

Sonja Smolec, dječja spisateljica

Ruža Mlikota, prof. hrvatskog  jezika

Marija Ćavar Sopta, prof. hrvatskog jezika i književnosti

Prosudbeno povjerenstvo za novinarski izraz:

Branimir Farkaš, novinar HRT-a

Sanja Corazza,  novinarka HRT-a

Davorka Likarić, prof. hrvatskog jezika

Prosudbeno povjerenstvo za dramsko - scenski izraz:

Snježana Krnjak,  viša stručna suradnica Scene Travno – KUC Travno

Hana Veček,  redateljica; dramska pedagoginja

Janko Rakoš, glumac

Iskra Pejić, psihologinja


PROGRAM SMOTRE

  9.00        Otvorenje općinske smotre LiDraNo 2017.

  9.45        KUC Travno: Pojedinačni i skupni nastupi dramsko – scenskog  izraza

11.30         Okrugli stol Prosudbenog povjerenstva novinarskog izraza

12.30         Okrugli stol Prosudbenog povjerenstva literarnog izraza

15.45         Okrugli stol Prosudbenog povjerenstva dramsko – scenskog izraza

 


PROGRAM DRAMSKO – SCENSKIH NASTUPA

 

Osnovna škola Mladost

1.  Dramsko-scenska igra: Mačak i njegov ključ (autorica: Sandra Bulaja)

     Mentorica: Sandra Bulaja

2.  Kazivanje poezije: Srebrna cesta (autor: Gustav Krklec)

     Mentorica: Biljana Jukić

3.  Dramsko-scenska igra: Šutljiva zemlja (autorica: Nina Horvat)

     Mentorica: Sandra Bulaja

 

Osnovna škola Otok

4. Monolog: Od ponedjeljka počinjem učiti (autor: Jadranko Bitenc)

    Mentorica: Helena Marić

5. Dramsko-scenska igra: Vrijeme je, zar ne? (autori: Helena Marić i polaznici dramske skupine)

    Mentorica: Helena Marić

6. Monolog: Dorini memoari (autorica: Sanja Pilić)

    Mentorica: Helena Marić

7. Monolog: Radosti obiteljskoga prijevoza (autor: Ephraim Kishon)

    Mentorica: Helena Marić

 

Osnovna škola Gustava Krkleca

8. Dramsko-scenska igra: Proždrlica (autorica: Sanja Lovrenčić)

    Mentorica: Martina Karlović

9. Lutkarska predstava: Dome, slatki dome (adaptacija istoimene slikovnice Stjepana Junakovića- Snježana Fegić i polaznici skupine)

    Mentorica: Snježana Fegić

 

Osnovna škola Lučko

10. Dramsko-scenska igra: Tajni leksikon (autor:  Želimir Hercigonja)

      Mentorica: Anita Kobas

 

Pauza (11.20 – 11.35)

 

Osnovna škola Ive Andrića

11. Kazivanje poezije: Himna paradajzu (autor: Ivan Slamnig)

     Mentorica: Dana Vuković

12. Dramsko-scenska igra: Talent show Nove nade (autori: Dana Vuković i polaznici dramske skupine)

     Mentorica: Dana Vuković

 

I. OŠ Dugave

13. Monolog: Ljubavni roman (autorica: Melita Rundek)

     Mentorica: Danuška Ružić

14. Monolog: Psihološko sazrijevanje (autorica: Sanja Pilić)

     Mentorica: Danuška Ružić

15. Kazivanje poezije: Kad sedmoglavi… (autor: Zvonimir Balog)

     Mentorica: Danuška Ružić

16. Monolog: Usmena predaja (autor: Mladen Kopjar)

     Mentorica: Danuška Ružić

 

Osnovna škola Frana Galovića

17. Dramsko-scenska igra: Lijepo je što postojiš (autorica: Marina Šimić)

     Mentorica: Janja Škraba Stanešić

18. Lutkarska predstava: Neću biti vuk (autorica: Verica Coffou)

     Mentorica: Ines Polanšćak

19. Dramsko-scenska igra: Veliki zavodnik (autori: učenici prema tekstu Zlatka Krilića)

     Mentorica: Ana Vukušić Mahin

 

Osnovna škola Savski gaj

20. Dramsko-scenska igra: Lektira u močvari (autorica: Dubravka Koren)

     Mentorica: Dubravka Koren

21. Kazivanje poezije: Kad se nasmeješ (autor: Dragutin Domjanić)

     Mentorica: Dubravka Koren

22.  Dramsko-scenska igra: Štefica, Barica i kokica Katica (autori: učenici i mentorica Martina Baričević)

      Mentorica: Martina Baričević

 

OŠ Kajzerica

23. Monolog: Zaboravljanje kao školski predmet (autor: Zvonimir Balog)

     Mentorica: Stanka Svetličić

24. Dramsko-scenska igra: Nastavlja se… (autori: Andrea Bosanac i polaznici skupine)

     Mentorica: Andrea Bosanac

 

Pauza (13.10 – 13.25)

 

Osnovna škola Odra

25. Kazivanje poezije: Kutija koja pokazuje kakvo će biti vrijeme (autor: Luko Paljetak)

     Mentorica: Ivana Kujundžić

26. Monolog: Zlatni ljudi (autorica: Jadranka Klepac)

     Mentorica: Ivana Kujundžić

 

Osnovna škola Većeslava Holjevca

27. Dramsko-scenska igra: Jednom davno, davno (adaptirala Doris Dobranić Bakša)

     Mentorica: Doris Dobranić Bakša

28. Monolog: Zeznuto vrijeme (autorica: Sanja Pilić)

     Mentorica: Doris Dobranić Bakša

29. Monolog: Poruka (autorica: Aleksandra Kulari)

     Mentorica: Vesna Matković-Maljković

 

Osnovna škola Trnsko

30. Monolog: Prvi sudar (adaptacija pripovijetke Zlatka Krilića)

     Mentorica: Božica Ditrih

31. Lutkarska predstava: Matovilka (adaptacija bajke Matovilka - Dorotea Buntak i polaznici skupine)

     Mentorica: Dorotea Buntak

32. Monolog: Hrčak i mrvica (autor: Mladen Kopjar)

     Mentorica: Vesna Dresto

33. Dramsko-scenska igra: Šareni svijet slova (autor: Božica Ditrih i polaznici skupine)

     Mentorica: Božica Ditrih

 

Osnovna škola Stjepana Bencekovića

34. Dramsko-scenska igra: Lidranoteka (autori: Irena Solenički i polaznici dramske skupine)

     Mentorica: Irena Solenički

35. Kazivanje poezije: Veter (autor: Dragutin Domjanić)

     Mentorica: Majda Tometić

36. Dramsko-scenska igra: Kakav ćemo igrokaz raditi za LiDraNo?  (autori: Majda Tometić i polaznici dramske skupine)

     Voditeljica: Majda Tometić

 

ZAVRŠETAK: 14. 50



škola zadržava pravo izmjene jelovnika


Puzzle

Anketa
Sviđa li ti se novouređeni hol škole?






Kalendar
« Listopad 2017 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Prikazani događaji




Korisni linkovi
Institucije
 • MZOŠ
 • Portal za škole

Dnevni tisak

Časopisi





preskoči na navigaciju