preskoči na sadržaj

Osnovna škola Gustava Krkleca Zagreb

Login
TJEDAN

PARNI (B) 20.1. - 24.1.

Jelovnik


JELOVNIK

škola zadržava pravo izmjene jelovnika

Pratite



Anketa
Koliko obroka dnevno pojedeš?





Puzzle

preview12 piece

preview35piece

 

Zvono
Prije podne
 
1. sat  8,00 -   8,45
2. sat  8,50 -   9,35
3. sat  9,45 - 10,30
4. sat 10,40 - 11,25
5. sat 11,30 - 12,15
6. sat 12,20 - 13,05
 
Poslije podne
 
1.(7.) sat 13,10 - 13,55
2.(8.) sat 14,00 - 14,45
3.(9.) sat 15,00 - 15,45
4.(10.) sat 15,50 - 16,35
5.(11.) sat 16,40 - 17,25
6.(12.) sat 17,30 - 18,15
Kalendar
« Siječanj 2020 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Prikazani događaji

Brojač posjeta
Ispis statistike od 9. 11. 2009.

Ukupno: 534211
Ovaj mjesec: 5202
Danas: 17
Lektira

LEKTIRA  RAZREDNE  NASTAVE

 

PRVI  RAZRED

Braća Grimm: Bajke (izbor)

Z. Balog: Male priče o velikim slovima

G. Vitez: A zašto ne bi

Lj. Bauer: Tri medvjeda i gitara

S. Škrinjarić: Kako sanjaju stvari
                     Plesna haljina žutog maslačka

J. Sigsgaard: Pale sam na svijetu

E. Janikovszky: Baš se veselim

Ž. Horvat - Vukelja: Hrabrica

S. Junaković: Dome, slatki dome

 

DRUGI  RAZRED

H. C. Andersen: Bajke (izbor)

K. Čapek: Poštarska bajka

C. Collodi: Pinokio

A. A. Milne: Medo Winnie zvani Pooh

N. Videk: Pismo iz Zelengrada

N. Iveljić: Božićna bajka

E. Peroci: Djeco, laku noć

H. Kovačević: General Kiro Miš

N. Zidar Bogadi: Sretan cvrčak

N. Zidar Bogadi: Plavi san

 

TREĆI  RAZRED 

M. Lovrak: Vlak u snijegu

I. B. Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića

Basne (izbor)

L. Paljetak: Miševi i mačke naglavačke

Baum: Čarobnjak iz Oza

Ilustrirane hrvatske bajke

V. Nazor: Bijeli jelen 

+ 1 po izboru učenika

 

 

ČETVRTI  RAZRED 

Z. Balog: Nevidljiva Iva

M. Lovrak: Družba Pere Kvržice

A. Gardaš: Duh u močvari

E. Kaestner: Emil i detektivi

S. Mihalić: Petrica Kerempuh

J. Spyri: Heidi

H. Hitrec: Eko Eko

A. Lindgren: Pipi Duga Čarapa

 

 


LEKTIRA  PREDMETNE  NASTAVE

 

PETI  RAZRED                   

I. Kušan: Koko u Parizu

G. Vitez: Pjesme

Šaljive narodne priče

F. Molnar: Junaci Pavlove ulice

M. Matošec: Strah u Ulici lipa

M. Twain:  Doživljaji Toma Sawyera

J. Verne:  20 000 milja pod morem

Basne (Izbor) 

           

ŠESTI  RAZRED

I. B. Mažuranić: Priče iz davnine

M. Gavran: Zaljubljen do ušiju

A. Šenoa: Povjestice

B. Dovjak-Matković: Zagrebačka priča

M. Twain: Kraljević i prosjak

P. Kanižaj: Tričave pjesme

O. Wilde: Sretni kraljević

Z. Krilić: Zabranjena vrata

 

SEDMI  RAZRED

D. Cesarić: Pjesme

B. Prosenjak: Divlji konj

H. Hitrec: Smogovci

D. Miloš: Bijeli klaun

V. Nazor: Pripovijetke

D. Šimunović: Duga

V. Novak: Iz velegradskog podzemlja

G. Schwab: Najljepše priče klasične starine

 

OSMI  RAZRED

S. Glavašević: Priče iz Vukovara

N. Mihelčić: Zeleni pas

S. Kolar: Breza

D. Tadijanović: Srebrne svirale

E. Kishon: Kod kuće je najgore

K. Bruckner: Sadako hoće živjeti

A. de Saint-Exupery: Mali princ

R. Lamb: Priče iz Shakespearea

preskoči na navigaciju