5. razredi

Posjet Povijesnom muzeju

Dana 18. svibnja 2018. godine , 5. b razred i dio povijesne grupe uputili  se u novi muzej. Već oko 14 sati smo pristigli te se oduševili.

Saznali smo da je to nacionalni te opći povijesni muzej koji se smjestio na Gornjemu gradu. Osim izložbene djelatnosti, muzej je pažljivo očuvao knige, zapise, karte, oružja te brojne slike. Iako nije pretjerano velik, jako je zanimljiv.

Muzej posjeduje knjižnicu, a obavlja i izdavačku djelatnost. Iz ovog muzeja možemo puno toga naučiti iz arheološkog, povijesnog i prirodoslovnog gledišta. Krenuli smo iz jedne velike prostorije te smo prošli kroz nekoliko manjih. Puno smo toga saznali o glagoljici,  Ivani Brlić Mažuranić, brojnim piscima te smo detaljnije prošli kroz prošlost ena i njihovih prava.

Bilo je posebno zanimljivo gledati stare stvari, knjige te karte. Uživali smo slušajući predavanje o oružju. Nakon predavanja smo se i sami mogli okušati u zabavnoj igri. Nakon što smo formirali timove, dobili smo škrinjice sa različitim predmetima te malim tragovima. Pomoću tragova smo trebali otkriti o kojem se predmetu te djeliću povijesti radi.

Nakon toga smo bili puno bolje osvješteni o literaturi, povijesti značajnih ljudi te o izvorima brojnim danas važnih pojmova. Poslije zabavnog poslijepodneva, kući smo došli oko 16:30 sati. Svi se možemo složiti kako bi ponovno posjetili ovaj povijesni muzej.

5.b razred, povijesna grupa

Mihael Jandrej, prof.

objavio: Administrator   datum: 24. 5. 2018.

Dan Zagreba je...

« Kolovoz 2018 »